Wydawca treści Wydawca treści

Głos Lasu

„Głos Lasu” to miesięcznik pracowników Lasów Państwowych. Ukazuje się od 1970 r. Obecnie wydawany jest w nakładzie 10 tys. egzemplarzy.

Każdego roku Centrum Informacyjne Lasów Państwowych wydaje 11 numerów „Głosu Lasu” (w tym jeden podwójny – wakacyjny). W czasopiśmie publikowane są artykuły i materiały dziennikarskie pochodzące nie tylko od redakcji, lecz także pracowników Lasów Państwowych różnego szczebla – naczelników wydziałów i pracowników merytorycznych DGLP, pracowników regionalnych dyrekcji, nadleśnictw, a także leśniczych i podleśniczych. Stale współpracujemy z rzecznikami prasowymi jednostek organizacyjnych. Ponadto na naszych łamach publikujemy artykuły naukowców i pracowników naukowych uczelni wyższych, Instytutu Badawczego Leśnictwa i innych jednostek związanych z Lasami Państwowymi. 

 

„Głos Lasu” umożliwia wymianę doświadczeń zarówno zawodowych, jak i tych innych, np. podróżniczych czy związanych z ciekawym hobby. Organizujemy także konkurs „Ruszamy na łamy”, w którym pracownicy LP mogą spróbować swych sił jako dziennikarze, dołączając tym samym do zespołu osób publikujących na naszych łamach. Ciekawych pomysłów i tematów do zrealizowania nie brakuje!

 

Czasopismo dystrybuowane jest nieodpłatnie w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych. Pracownicy mogą także pobrać wersję elektroniczną w formacie PDF zamieszczaną w Portalu Pracowniczym.

 

Redakcja:

Bogumiła Grabowska - redaktor naczelny

bogumila.grabowska@cilp.lasy.gov.pl

tel.: 22 185 53 78

 

Kinga Nagrabecka – sekretarz redakcji

e-mail: kinga.nagrabecka@cilp.lasy.gov.pl

tel.: 22 535 38 08

 

 

Kontakt: glos.lasu@cilp.lasy.gov.pl

Aktualne numery "Głosu Lasu" dostępne są w Portalu Pracowniczym Lasów Państwowych.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Odświeżona wersja popularnej aplikacji

Odświeżona wersja popularnej aplikacji

Już jest dostępna aktualizacja aplikacji „Czyj to liść?". Wersja 2.0 została uzupełniona o kilkanaście gatunków drzew i krzewów.

W nowa wersja została uzupełniona o opisy 18 nowych gatunków leśnych drzew i krzewów. Rozbudowany klucz do oznaczania pozwala obecnie rozpoznać aż 44 gatunki, w pierwszej wersji można było oznaczyć 26 gatunków.

„Czyj to liść?" zawiera trzy podstawowe funkcjonalności:

  • klucz przy pomocy, którego krok po kroku można zidentyfikować krzew lub drzewo;
  • miniatlas obejmujący krótką charakterystykę gatunków, ciekawostki, najistotniejsze cechy oraz ich zdjęcia;
  •  „e-zielnik", czyli katalog fotografii drzew i krzewów napotkanych i rozpoznanych na leśnych szlakach.

 Zobacz inne aplikacje wydane przez Lasy Państwowe 


Aplikacja jest elektronicznym kluczem do rozpoznawania wybranych gatunków drzew i krzewów, które najczęściej spotyka się w polskich lasach. „Czyj to liść?" powstała z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z botaniką.

Pobierz na iPhone'a lub iPada
Twórcy aplikacji projektując klucz, skupili się na tych cechach, dzięki którym najłatwiej i z dużym prawdopodobieństwem można zidentyfikować dany gatunek.

Wszelkie wątpliwości można rozwiać dzięki atlasowi, zawarte w nim zdjęcia i opisy innych charakterystycznych cech będą pomocne. Co najważniejsze, aplikacja służy pomocą także zimą, kiedy opadną liście.

Jednak drzewa nadal można rozróżniać, obserwując ich owoce, pokrój (kształt), a przede wszystkim – korę. 

Pobierz na tablet lub smartfon z Androidem


Pomysł na projekt aplikacji narodził się przy okazji planowania działań promujących współpracę pomiędzy Lasami Państwowymi, a parkami narodowymi. Przy jej  tworzeniu wykorzystano materiały wydane przez LP.